התקשרו עכשיו:  03-7778191

הקשר בין עישון לתפקוד המוח

הקשר בין עישון לתפקוד המוח

תיזהר ממה שאתה מכניס לריאות: "העישון מדלל את המוח שלך!"
מאת פרופ' לאון גרינהאוס, מנהל של מיינד קליניק-המרכז לטיפולים מתקדמים בתל אביב במאמר שפורסם החודש בעיתון הפסיכיאטרי היוקרתי Molecular Psychiatry ע"י קרמה ושותפיו, נמצא קשר משמעותי בן עישון ממושך ודלדול של החומר האפור במוח.


תרופות בקבוצת ה SSRI ומומי לידה

תרופות בקבוצת ה SSRI ומומי לידה

תרופות בקבוצת ה SSRI ומומי לידה. האם כל התרופות משפיעות על העובר באותה מידה?


הקשר שבין שימוש בתרופות הרגעה ותאונות דרכים

הקשר שבין שימוש בתרופות הרגעה ותאונות דרכים

תרופות בעלות השפעה מרגיעה או מרדימה נמצאות בשימוש נרחב ברפואה במיוחד כטיפול להפרעות שינה, למצבי דיכאון או חרדה, וגם למצבים אחרים של מתח. מחקרים רבים מצאו קשר נסיבתי בין השימוש בתרופות אלו ומעורבות בתאונות דרכים. 


על פסיכיאטריה חיובית כבר שמעת?

על פסיכיאטריה חיובית כבר שמעת?

לרוב הבדיקה הקלינית של הפסיכיאטר מתמקדת בביצוע הערכה רחבה של הסימפטומים כדי להגיע לאבחנה ברורה וכך גם לקבוע את הטיפול המתאים ביותר.


יעוץ פרטני למשפחות

יעוץ פרטני למשפחות

אם יש משהו שכולנו חולמים עליו זה על הרגע שבו תהייה לנו משפחה, בין אם מדובר על משפחה גדולה או קטנה. עם זאת, לא אחת קורה שדווקא כאשר אנחנו מגשימים את החלום וכאשר הילדים מגיעים ונכנסים למשפחה, החיים מתהפכים ונראים כמו משהו שאי אפשר להתמודד איתו. בבת אחת אנחנו הופכים להיות מזוג צעיר וחסר דאגות להורים שצריכים להתמודד עם לא מעט משימות, דאגות ואפילו חרדות. לכן ברור מדוע לא כולנו מגיבים באותה צורה לשינויים האלה, ואם אתם זקוקים לעזרה, כדאי שתדעו שיש לכם אל מי לפנות. בנוסף לכל אלה, לא אחת נשים סובלות מדיכאון של אחרי לידה, וכדאי מאוד לדעת שבמקרים מסוימים עדיף אפילו לקחת תרופות נגד דיכאון כדי לא להחמיר את המצב. מה שבטוח, זה שאם אתם מרגישים קושי ואם אתם לא לגמרי יודעים איך להתמודד עם המצב שאליו נקלעתם, כדאי לכם לפנות לקבל עזרה מקצועית.


הכל על מדיטציה בתל אביב ושיטות טיפול נוספות

הכל על מדיטציה בתל אביב ושיטות טיפול נוספות

אם יש משהו שאפשר לומר על העידן שבו אנחנו חיים זה שכולנו נמצאים בלחץ מתמיד וכל אחד מאיתנו מגיב לכך בצורה שונה. מעבר לכך שיש אנשים שמתפקדים טוב יותר או פחות במצבי לחץ, יש גם אנשים שזה עלול להוביל אותם לתגובות קיצוניות יותר כמו דיכאון, ייאוש וכדומה.