התקשרו עכשיו:  03-7778191

אודות פרופסור גרינהאוס

 

מתחילת דרכו המקצועית הקדיש ד"ר לאון גרינהאוס את זמנו לטיפול בחולים פסיכיאטריים בתחום החרדה, הדיכאון, מחלת המאניה דיפרסיה והמצבים הפסיכוטיים. כבר מהשלבים הראשוניים של התפתחותו המקצועית ד"ר גרינהאוס שם דגש על הבסיס המוחי והביולוגי של המחלות הפסיכיאטריות. עבודותיו הקליניות הראשונות של ד"ר גרינהאוס עסקו בפיתוח שיטות טיפול חדישות לטיפול בחרדה ופרסם את עבודותיו בירחונים מקצועיים מהשורה הראשונה. עבודות אלו סייעו בחיזוק הגישה הרפואית בפסיכיאטריה ועזרו מאוד בהרחבת הבסיס המדעי של המקצוע.

 

ביוגרפיה

 

פרופ' מן המניין באוניברסיטה העברית-ירושלים

 

בעל ניסיון עשיר בתחומים של פסיכיאטריה אבחונית וטיפולית

 

ניהל מחלקות פסיכיאטריות בארצות הברית וישראל

 

מנהל לשעבר של החטיבה הפסיכיאטרית בבית החולים שיבא

 

מנהל לשעבר של המרכז הירושלמי לבריאות הנפש-איתנים כפר שאול

 

בעל קליניקה פרטית-מיינד לקיניק- המרכז לטיפולים מתקדמים

 

פרסם מעל 150 מאמרים במחקר פסיכיאטרי

 

מטפל בשיטות תרופתיות מתקדמות

 

מטפל בגרייה מוחית טיפולית-TMS ו TdCS (טיפול בקסדה)

 

מטפל בשיטת הנוירופידבק

 

משלב טיפול פסיכיאטרי עם שיטות טיפול ריגשיות

 


פרופ' לאון גרינהאוס היה בין החלוצים במדינת ישראל בישום השינוי המדעי בפסיכיאטריה. לאורך דרכו האקדמית, בתחילה כד"ר לאון גרינהאוס ובהמשך כפרופסור, פרסם מעל 150 עבודות מדעיות בתחומי הדיכאון, חרדה, מניה דיפרסיה ופסיכוזות.את הפרופסורה קיבל מ 3 אוניברסיטאות שונות- מישיגן שבארה"ב, אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית.

 

עבודותיו של פרופסור לאון גרינהאוס מצוטטות לעתים קרובות בפרסומים של חוקרים ורופאים ומהוות דוגמה ובסיס לעבודות ומחקרים נוספים. הטיפול בחולים לצד עבודה מחקרית רבה היקנו לפרופסור גרינהאוס ניסיון קליני מגוון ועשיר.


עבודתו המחקרית התמקדה בניסיון לייעל טיפול בחולים ופיתוח שיטות טיפול חדשות. בתפקידיו הנהוליים כמנהל מחלקה וחטיבה וכמנהל בתי חולים פסיכיאטריים, דאג פרופ' גרינהאוס להמשיך בטיפול בחולים ובהכשרת דור המטפלים החדש בשיטותיו. הפסכיאטריים שעבדו תחתיו ראו בו סמכות מקצועית עליונה בכל הנוגע לטיפול.


בנוסף לעבודה הקלינית במחלקות, הקדיש פרופסור גרינהאוס זמן רב לטיפול המרפאתי של חולים. כדי למנוע אישפוזים חוזרים והשנות המחלות הפסיכיאטריות, דואג פרופסור גרינהאוס למסגרת הרחבה יותר של הטיפול בחולה, כלומר שם דגש בטיפוליו גם על שילוב בני המשפחה בתהליך הטיפולי. המחלקות שפרופסור גרינהאוס ניהל היו פתוחות למשפחות ולמלווים של החולה. בגישתו לפסיכיאטריה משלב פרופ' גרינהאוס ידיעות קליניות ומחקריות נרחבות ביחד עם גישה אנושית תומכת. השילוב הזה מסייע רבות לחולים בהתמודדות המוצלחת עם המצבים המורכבים המלווים את המחלות הפסיכיאטריות.