vhjgfhgfh

 

עמוד הבית > צוות המרפאה

אודות צוות המרפאה

פסיכותרפיה או טיפול רגשי הוא חלק בלתי נפרד של הטיפול הפסיכיאטרי הכוללני. בפרקים באתר בהם אני מתייחס לטיפולים הפסיכיאטריים השונים או במאמרים על אבחנות הפסיכיאטריות, אני מדגיש את החשיבות של הטיפול המשולב התרופתי והרגשי.
לעיתים קרובות תסמונות נפשיות באות בשילוב עם סטרס החיים, אבל ואובדן, קשיים זוגיים או משפחתיים, משברים כלכליים ועוד.
חיזוק יכולת ההתמודדות עם סטרס, פיתוח והרחבה של מנגנוני החוסן נפשי, והבנה עמוקה יותר של קונפליקטים אישיים,  חשובים להתקדמות הטיפול והריפוי הנפשי.

במיינד קליניק עובד צוות פסיכותרפיסטים מיומנים ובעלי ניסיון רחב בטיפולים משולבים פסיכיאטרים ונפשיים.
בעבודה משותפת עם פרופ’ גרינהאוס מחזק הצוות את הגישה הכוללנית בטיפול.

דפנה הלמן – עובדת סוציאלית קלינית

פסיכותרפיסטית דינמית, רכזת בכירה בפסיכיאטריה, לשכת פסיכיאטר מחוזי תל אביב.
בוגרת התוכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית גהה.
בוגרת התוכנית התלת שנתית ללימודים מתקדמים במרכז ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית, גהה.
לומדת לימודי ביון במרכז ויניקוט.
בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, אוניברסיטת בר אילן.
בעלת תואר ראשון בקולנוע מאוניברסיטת תל אביב.
בעלת קליניקה פרטית בקריית אונו.
שותפה מקצועית בקליניקה ” מיינד קליניק” בתל אביב , בבעלותו של פרופסור גרינהאוס.
עוסקת בטיפולים פרטניים במבוגרים ומתבגרים וטיפולים זוגיים.
בעלת ידע נרחב וניסיון עתיר שנים בקשיים רגשיים, חרדה, דכאון, טראומה מינית, התמכרויות והתערבויות בשעת משבר.
בעלת ידע רחב באבחון דינמי וטיפול פסיכותרפי צר וארוך טווח.

עבורי טיפול , הוא בראש ובראשונה מפגש אנושי שבו מתקיים ריקוד בין חוויות רגשיות של המטופל לבין רגעים של אמת ריגשית כשבעצם מדובר על יכולת להפוך חוויה רגשית עוצמתית או טראומטית, למילים בעלות פשר ומשמעות.

סמדר ריעני – עובדת סוציאלית קלינית

שמי סמדר ריעני דוקטורנטית בחוג ללימודי פרשנות ותרבות במסלול פסיכואנליזה ופרשנות, עובדת סוציאלית קלינית (MSW), ופסיכותרפיסטית מוסמכת. בעבודתי אני משלבת בין גישות דינאמיות לטכניקות התנהגותיות קוגניטיביות. אני מאמינה שכל אדם הוא ייחודי ועל כן שיטת הטיפול צריכה להיות מותאמת אליו באופן אישי.

אני מטפלת באנשים המתמודדים עם הפרעות חרדה, דיכאון, טראומה ופוסט-טראומה. עם אנשים שנקלעו לאירועי חיים מלחיצים ומרגישים תקועים בחייהם או כאלו החווים תחושות ריק אובדן וחוסר משמעות. התמחויות ספציפיות היא עבודה מול אנשים המתמודדים עם מחלות נפשיות או התפרצותן של כאלו, כולל ליווי בתהליך מיצוי הזכויות, כגון סיוע בהגשת תביעת נכות לביטוח לאומי ופנייה לוועדות סל שיקום.  התמחות נוספת היא עבודה עם אנשים הנמצאים במעגל האלימות במשפחה ונפגעי/ות תקיפה מינית. בנוסף אני מדריכת הורים.

קראו עוד

השכלה אקדמית

לימודים לתואר שלישי באוניברסיטת בר אילן.

לימודי תואר שני (MSW)  באוניברסיטת חיפה

פסיכותרפיה  באוריינטציה פסיכודינמית  באוניברסיטת חיפה.

קורסים בהכשרה מקצועית DBT, EMDR, PE ובטיפול בנפגעי תקיפה מינית

קורס להכשרת סטודנטים לעבודה סוציאלית.

בוגרת מכון אדלר  להנחיות קבוצות הורים.

ניסיון תעסוקתי

עבדתי במהלך מס’ שנים במחלקה אקוטית במרכז הירושלמי לבריאות הנפש – בי”ח איתנים

עבדתי במהלך מס’ שנים כמנהלת המרכז למניעת אלימות במשפחה ולטיפול בנפגעי תקיפה מינית

הדרכת סטודנטים

הדרכת הורים באופן פרטני או לסירוגין הנחייה של קבוצות הורים ארוכות טווח, המאפשרות להורים מקום לעיבוד חוויותיהם ההוריות תוך דגש על הקניית מיומנויות הוריות, כגון חיזוק דרכי הקשר עם הילד השמת גבולות תקשורת אפקטיבית ועוד.

פרופסור אביב וינשטין – פסיכולוג

פרופ’ אביב וינשטין, מומחה להתמכרויות, בעל דוקטורט מאוניברסיטת בריסטול בבריטניה בתחום הפרעות חרדה והתמחות בתחום התמכרות לסמים והמוח מהמוסד הלאומי להתמכרות בארה’ב (National Institute on Drug Abuse NIDA/NIH). עוסק כ25 שנה במחקר וטיפול בתחום חרדה ודיכאון והתמכרויות.

עברתי הכשרה בשיטת הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי וראיון מוטיבציוני וכן סדנאות טיפוליות בפסיכו-דרמה, תרפיית הגשטאלט וביו-אנרגיה בלונדון בבריטניה. אני משתמש בעיקר בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית לטיפול בבעיות נפשיות כאשר העבודה היא יחד עם המטופל/מטופלת ובני משפחתם לפתרון בעיות נפשיות.

קראו עוד

בתחום הדיכאון הטיפול כולל זיהוי מחשבות אוטומטיות, אתגור ושינוי צורת חשיבה וקבלת החלטות ותגובות רגשיות על מנת לגבש דרך התמודדות יעילה עם בעיות רגשיות ונפשיות. לטיפול בהתקפי חרדה אני משתמש בשיטה הקוגניטיבית-התנהגותית על מנת לשלוט בתסמיני החרדה וכן בחשיפה ומניעה בטיפול בהפרעה טורדנית-כפייתית וטיפול משולב של חשיפה וטיפול קוגניטיבי בהפרעות חרדה. הטיפולים נמשכים בדרך כלל עד 3 חודשים ומעקב לאחר מכן, או יותר במידת הצורך. הטיפול המוצלח ביותר הוא השילוב של הטיפול התרופתי יחד עם הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי ובמשך 5 השנים האחרונות יחד עם פרופ’ לאון גרינהאוס טיפלנו בהצלחה בעשרות מטופלים הסובלים מהפרעות חרדה, דיכאון והפרעה טורדנית-כפייתית וכמה מקרים של שסעת (סכיזופרניה).

בתחום ההתמכרות, אני עוסק בגמילה מסמים ואלכוהול והתמכרויות התנהגותיות ובעיות שליטה בדחפים (הימורים, אינטרנט, התמכרות לאוכל, גנבת). במהלך הטיפול אני עוזר במניעה ובהקטנת הנזק של ההתמכרות, שינוי צורת חשיבה וקבלת החלטות, הימנעות מהתמכרות ותחזוקה של הימנעות ממצבי התמכרות ותהליך של שאיפה למצוא תגמולים טבעיים בחיים ולפתח אורח חיים בריא. במהלך עשרים וחמש השנים  האחרונות טיפלתי בעשרות מטופלים הסובלים מהתמכרויות בעיקר בהתמכרות לקנביס, ניקוטין אלכוהול והתמכרויות התנהגותיות באופן פרטני וקבוצתי.

אני פרופ’ מן המנין במחלקה למדעי ההתנהגות באוניברסיטת אריאל. אני מוכר כמומחה להתמכרויות על ידי הסנגוריה הציבורית והנני נציג ציבור בועדות שחרורים בבתי הסוהר.

צרו קשר


    צרו קשר


      צרו קשר עם פרופסור לאון גרינהאוס


        דילוג לתוכן