התקשרו עכשיו:  03-7778191

טיפול פסיכוגריאטרי

שיחות טיפוליות שמיועדות לעזור להתמודד עם המצב, חשובות בגיל הזה כפי שהם חשובות ותורמות בקרב מטופלים צעירים.

תאמו פגישת ייעוץ

השכיחות של מחלות פסיכיאטריות גבוה בקרב אנשים בגיל השלישי

מחלות פסיכיאטריות אלו יכולות להופיע לבדן או בעקבות מחלות גופניות אחרות
בגיל השלישי יש חשיבות רבה לשמירה של רמה גבוה של פעילות בתחומים השונים של החיים (אינטלקטואליים, חברתיים, ופעילות פיזית) הטיפול בגיל השלישי כולל התייחסות למלווים של החולים בצורה של "טיפול למטפל בחולה

אומרים "עם הגיל, הבית מתרוקן וארון התרופות מתמלא". מבחינה רפואית, המשפט הזה מאוד מדויק. מטופלים רבים בקבוצת גיל השלישי סובלים ממחלות גופניות, ובמקרים רבים הם סובלים בנוסף גם מקשיים פסיכיאטריים כגון; דיכאון, פרנוייה ודמנציה. ידוע כי שכיחות הדמנציה עולה בצורה חדה לאחר גיל 65.טיפול פסיכוגריאטרי

פרופסור גרינהאוס בעל ניסיון רב בטיפול בהפרעות נפשיות בגיל השלישי. בארה"ב הוא ניהל מחלקה פסיכיאטרית אשר התמחתה בתחום טיפול פסיכוגריאטרי. פרופסור גרינהאוס מומחה בטיפולים התרופתיים המתאימים לגיל השלישי, וכמו כן גם בטיפולי גרייה מגנטית TMS ונזעי חשמל ECT.
 

מהן ההמלצות למטופלים גריאטריים

בנוסף לטיפולים התרופתיים, פרופסור גרינהאוס ממליץ למטופלים גריאטריים להישאר פעילים ומעורבים בחיים עד כמה שאפשר. המלצות לפעילות פיזית ולשימוש בתרגילי מחשב הם חלק רוטיני בקליניקה. כמו כן, פרופסור גרינהאוס ממליץ למטופלים אלו לפנות לטיפול פסיכולוגי בקליניקה. הטיפול התרופתי מאוד חשוב, אבל חשוב לא פחות לטפל בצד האישי של הסובל מדיכאון בגיל השלישי. שיחות טיפוליות שמיועדות לעזור להתמודד עם המצב, חשובות בגיל הזה כפי שהם חשובות ותורמות בקרב מטופלים צעירים.

פרופסור גרינהאוס דוגל בכך "שצריך לטפל במטפל". פעמים רבות בני משפחה זקוקים ליעוץ והכוונה על הדרך הנכונה לטפל בפציינט. התייחסות זאת ל"מטפל של הפציינט הקשיש"  מאפשרת את ההתמודדות עם המגבלות של המטופל בצורה טובה יותר.

קרא עוד:
טיפול בדיכאון בזמן הריון
טיפול בגרייה מגנטית

תמונה אווירה

 

 

 

 

לתיאום פגישת ייעוץ
צרו עמנו קשר עוד היום 03-7778191   clinic2733@gmail.com